Obama čestitao Kosovu

Izvor: Blic, 13.Feb.2013, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama čestitao Kosovu

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država, Barak Obama čestitao je kosovskoj predsednici Atifeti Jahjagi petu godišnjicu od kako je Kosovo proglasilo nezavisnost, ocenivši da je za to vreme ostvaren veliki napredak, saopšteno je u Prištini.

"Upućujem vam moje najsrdacnije cestitke vama i narodu Kosova povodom pete godišnjice nezavisnosti vaše države, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 17 februara. Godina koju smo ostavili za sobom je bila posebno važna za Kosovo. Vaša zemlja je ostvarila istorijske korake u realizaciji okoncanja nadgledane nezavisnosti i članstva u Evropsku Banku za obnovu i razvoj", navedeno je u telegramu čestitki predsednika SAD.

- Kosovo je išlo napred u konsolidaciji demokratskih institucija, jačanju vladavine zakona i u ekonomiji, kao i u razvoju jedne tolerantne, sveobuhvatne i višenacionalne države. Takođe, učinjen je napredak u dijalogu sa Srbijom, koji je vodio napred u pravcu normalizacije odnosa, od kojeg će imati koristi svi gradani Kosova, vaši susedi i ceo region - kazao je Obama.

U čestitiki se takođe ističe da su SAD ponosne da su prisni prijatelji i partneri i da ostaju posvećene zajednickom cilju da "Kosovo obezbedi svoje zasluženo mesto sa evropskom, demokratskom i naprednom budućnošću".

"Divimo se napretku koji je Kosovo ostvarilo u ovih prvih pet godina nezavisnosti i drago nam je da zajedno sa vama radimo na što većim dostignućima idućih godina", navedeno je u telegramu američkog predsednika.

Povezane vesti: I Slobodan Petrović na molitvenom doručku Dačić čestitao Obami na izbornoj pobedi Svetski zvaničnici čestitali Obami Kirbi: Pobedio Obama ili Romni, politika prema Srbiji ostaje ista Medlin Olbrajt počasna gošća na konferenciji u Prištini

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Obama čestitao Kosovu godišnjicu nezavisnosti

Izvor: Blic, 13.Feb.2013

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država, Barak Obama čestitao je kosovskoj predsednici Atifeti Jahjagi petu godišnjicu od kako je Kosovo proglasilo nezavisnost, ocenivši da je za to vreme ostvaren veliki napredak, saopšteno je u Prištini..."Upućujem vam moje najsrdacnije cestitke vama i narodu...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.