Izvor: S media, 16.Mar.2011, 00:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama: Američke nuklearke pod strogim nadzorom
Američki predsednik Barak Obama rekao je da su nuklearna postrojenja u SAD pod jakim nadzorom, kao i da su napravljena da izdrže zemljotrese "odredjene jačine".
Obama je u intervjuu za jednu televizijsku stanicu iz Pitsburga naveo da je nuklearna energija važan izvor energije za SAD, iako se postavljaju nova pitanja o njenoj bezbednosti posle katastrofe u japanskoj nuklearnoj centrali Fukušima 1, do koje je došlo nakon razornog zemljotresa i cunamija >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koji su pogodili Japan prošlog petka.
Fukušimu od subote potresaju eksplozije u njenim reaktorima, koje su izazvale širenje radijacije.
Obama je rekao da je uveren da Havaji i zapadna američka obala neće biti ugroženi zbog radijacije iz Fukušime.
Američki predsednik je, takodje, istakao da svi izvori energije imaju i negativnu stranu, i da svaki može da postane opasan zbog eventualne ljudske greške.
Prema njegovim rečima, SAD su tu lekciju posebno naučile posle eksplozije na naftnoj platformi u Meksičkom zalivu prošlog leta, nakon koje se mesecima u more izlivala nafta.
(Beta)
Obama: Američke nuklearke pod strogim nadzorom
Izvor: Blic, 16.Mar.2011
VAŠINGTON - Američki predsednik Barak Obama rekao je danas da su nuklearna postrojenja u SAD pod jakim nadzorom, kao i da su napravljena da izdrže zemljotrese "određene jačine". ..Obama je u intervjuu za jednu televizijsku stanicu iz Pitsburga naveo da je nuklearna energija važan izvor energije...








