Barak i Mišel na Brodveju

Izvor: Blic, 01.Jun.2009, 06:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barak i Mišel na Brodveju

Američki predsednik Barak Obama održao je obećanje osobi koja je bila njegova najveća podrška tokom izborne kampanje, svojoj supruzi Mišel, da će joj nadoknaditi trud i vreme. Predsednik i prva dama seli su u avion i odleteli za Njujork. „Izvodim ženu u Njujork jer sam joj tokom kampanje obećao da ću je odvesti na Brodvej kad se sve ovo završi”, objasnio je Obama.

Obama sa suprugom nije leteo čuvenim predsedničkim avionom, već malom vojnom letelicom. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Po dolasku u Njujork prvo su otišli na večeru u Vest Vilidž na Menhetnu, a potom u pozorište. U popularnom restoranu „Blu Hil”, u Vest Vilidžu, čiji je vlasnik i glavni šef Den Barber, proveli su nešto više od dva sata, nakon čega su se uputili ka pozorištu „Belasko” kako bi stigli na početak predstave „Pojavljivanje i nestanak Džoa Tarnera”.

Prolaznici su burno pozdravili predsednički par na Šestoj aveniji ispred pozorišta.

Republikanci kritikuju Obamu

I pre nego što je napustio Vašington, Republikanski nacionalni komitet izdao je saopštenje optužujući predsednika da se provodi na račun poreskih obveznika, dok se obični građani muče sa krizom, a kompanija „Dženeral motors” bori se za opstanak. Bela kuća odbila je da iznese koliki su bili troškovi izlaska predsedničkog para.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.