Sarkozi: Merkel neće direktno učestvovati u kampanji

Izvor: Blic, 14.Mar.2012, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sarkozi: Merkel neće direktno učestvovati u kampanji

Pariz - Francuski predsednik Nikola Sarkozi potvrdio je danas da će nemačka kancelarka Angela Merkel posetiti Francusku pre predsedničkih izbora u toj zemlji krajem aprila, ali da ona neće "direktno učestvovati" u predsedničkoj kampanji.

Sarkozi je izjavio, za francuski radio Evropa 1, da će Merkelova posetiti Francusku "u nekom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << trenutku" pre zakazanih predsedničkih izbora, ali da neće prisustvovati predizbornim skupovima, jer je "predsednička kampanja stvar francuskog naroda".

Francuski predsednik je najavio da će njih dvoje razgovarati "o Evropi" i dodao da "nije neobično da oni razgovaraju", prenela je agencija AFP.

Početkom februara nemačka kancelarka izjavila je u Parizu da je "normalno podržati prijateljske stranke”.

- Podržavam Nikolu Sarkozija na svim poljima jer pripadamo prijateljskim strankama - rekla je Merkel na zajedničkoj konferenciji za novinare povodom podrške Sarkozijevoj kandidaturi na predsedničkim izborima 22. aprila, odnosno 6. maja kada je predvidjen drugi krug izbora u Francuskoj.

Merkel je tom prilikom podsetila da ju je Sarkozi podržao 2009. kada se ona borila za drugi mandat na mestu šefa Nemačke vlade.

Povezane vesti: Izbori: Sarkozi prvi put vodi u anketama Sarkozi napušta politiku ako izgubi na izborima Sarkozi poboljšava izglede na izborima Sarkozi sutra objavljuje kandidaturu na izborima "Špigel": Podrška Merkelove Sarkoziju riskantan manevar
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Sarkozi: Merkel neće direktno učestvovati u kampanji

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Mar.2012

PARIZ - Francuski predsjednik Nikola Sarkozi potvrdio je danas da će njemačka kancelarka Angela Merkel posjetiti Francusku prije predsjedničkih izbora u toj zemlji krajem aprila, ali da ona neće "direktno učestvovati" u predsjedničkoj kampanji.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.