Merkel: Nema povećanja poreza posle izbora

Izvor: Vesti-online.com, 23.Jul.2013, 17:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkel: Nema povećanja poreza posle izbora

Nemački kancelar Angela Merkel izjavila je danas da će se protiviti povećanju bilo kakvih poreza u najvećoj evropskoj ekonomiji ako u septembru na izborima dobije treći mandat.

Merkelova je prethodno izjavila da se protivi povećanju poreza po modelu koji predlaže opoziciona Socijaldemokratska partija (SPD), koja želi da bogati plaćaju više.

  Nećemo da povećavamo poreze, 'ajmo na pivo: Angela Merkel

 

"Za >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << mnoge građane izbori su o stabilnom evru, zapošljavanju, ako je moguće za sve, potom o snažnoj ekonomiji naše zemlje. Da bi se to postiglo, potrebni su pouzdani uslovi. To znači da je povećanje poreza pogrešno. Bilo koje vrste", rekla je Merkelova u intervjuu televiziji svoje Hrišćanskodemokratske stranke.

 

Merkelova, koja se zalaže za mere štednje u ugroženim zemljama evrozone, smatra da povećanje poreza ne bi nužno donelo i veće prihode.

 

Većina anketa pokazuje da će ona na izborima 22. septembra osvojiti treći kancelarski mandat, ali nije jasno da li će nastaviti savez sa Strankom slobodnih demokrata, kojoj bi moglo da se desi da ne pređe izborni cenzus od pet procenata.

Merkelova će možda morati da sklopi "veliku koaliciju" sa SPD, a pitanje poreza moglo bi da bude jedno od najtežih u pregovorima dve stranke.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel,   Pivo,   Izbori

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.