Zapad koristi Krim da prikrije sumnjiva djela na Kosovu

Izvor: KMnovine.com, 04.Okt.2014, 14:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zapad koristi Krim da prikrije sumnjiva djela na Kosovu

Zapadne zemlje koriste pitanje Krima da bi prikrile svoja sumnjiva djela na Kosovu, izjavio je ruski ambasador pri OEBS-u Andrej Kelin.
...

Kelin je odbacio kao licemerne sve izjave da je Rusija navodno prekršila međunarodni zakon, ističući da je taj zakon pogažen invazijom SAD na Granadu, kao i onda kada su sve države članice NATO-a bombardovale Srbiju da bi joj uzele Kosovo. >> Pročitaj celu vest na sajtu KMnovine.com <<

"Tada je, otprilike, poginulo 2.000 ljudi, a ogroman broj ljudi je povređen. U to vreme nije se mogla čuti ni reč o bilo kakvim principima, suverenitetu, teritorijalnom integritetu"", rekao je Kelin za televiziju "Rusija 24".


   
Andrej Kelin    
 On je podsetio da je tada rečeno da je Kosovo "specijalan slučaj koji neće uticati ni na šta", dodajući da oni koji sada spekulišu o aneksiji Krima pokušavaju da prikriju ono što su ranije učinili.

Kelin je istakao da Krim pripada Rusiji na osnovu referenduma na kome se većina građana izjasnila za ujedinjenje sa Rusijom, a koji je bio fer, prenose beogradski mediji.

"Na Kosovu nije bilo ničeg, ni glasanja niti referenduma", zaključio je ruski diplomata.


Pripremile KM Novine

Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije

Nastavak na KMnovine.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KMnovine.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KMnovine.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.