
Izvor: Sportske.net, 22.Jan.2016, 18:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UEFA 'aminovala' korišćenje gol tehnologije!
Izvršni komitet Unije evropskih fudbalskih asocijacija (UEFA) doneo je odluku o korišćenju gol tehnologije na utakmicama predstojećeg Evropskog prvenstva i mečevima Lige šampiona u sezoni 16/17.
Unija evropskih fudbalskih asocijacija decidirano je odbijala mogućnost da uvede gol tehnologiju u momentu kada se za taj korak odlučila >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << FIFA, ali je posle svega i UEFA uvidela značaj tehnike.
Na prvom ovogodišnjem sastanku koji su predstavnici Izvršnog komiteta UEFA održali u Nionu odlučeno je da gol tehnologija primenjena na mečevima Evropskog prvenstva u Francuskoj, a potom i u Ligi šampiona.
Pomoćni arbitri koji su bili pozicionirani iza gol linija nastaviće da obavljaju svoj posao pošto UEFA smatra da je njihova uloga značajna zbog svega što se dešava u kaznenom prostoru.
Predstavnici UEFA još uvek nisu odlučili ko će biti zvanični snabdevač opremom koja je neophodna za implementaciju gol tehnologije.
Na zvaničnom sajtu UEFA navodi se da bi gol tehnologija trebalo da počne da se koristi i u Ligi Evrope ali tek od sezone 2017/2018.
Uefa: Gol tehnologija počev od Eura 2016!
Izvor: RTS, 22.Jan.2016
Uefa je odlučila da u svojim takmičenjima, počev od Eura 2016. u Francuskoj počne sa upotrebom gol tehnologije. Bez izbora dok traje Platinijeva žalba. . .Ovo je u petak u Nionu potvrdio generalni sekretar Evropske kuće...