Švedska SAMO namučila šampiona

Izvor: Mondo, 24.Jan.2017, 21:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuska pobedila Švedsku 33:30 i izborila polufinale Svetskog prvenstva, čiji je domaćin.

Očekivano!

Francuska je pred punim tribinama stadiona u Lilu pobedila Švedasku 33:30 (15:16) i postala drugi polufinalista Svetskog prvenstva. "Trikolori" će naredni meč, koji im može osigurati medalju, igrati protiv pobednika meča Slovenija - Katar i ko god da im bude protivnik imaće ulogu autsajdera.
Francuska, za sada, igra bez greške i sigurno drži pravac ka odbrani trona. Na sedam utakmica zabeležila je isto toliko pobeda.

Švedska je igrala odlično, imala je čak i gol prednosti posle 30 minuta. Zanimljivo, domaćin je od prvih šest golova u drugom poluvremenu čak četiri postigao iz sedmerca. Jakom odbranom tim Didijea Dinara uspeo je da preokrene rezultat i da povede. Šveđani se nisu predavali, imali su snage da uzvrate udarac i ponovo stignu do vođstva (25:24 i 26:25).

Iskusna ekipa Francuske znala je da odigra završnicu, da u njoj stekne dva gola prednosti i tu razliku još i uveća do kraja meča.