Pobede Hofenhajma, Herte i Bajerna

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Okt.2016, 17:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su danas u gostima ekipu Bajer Leverkuzena sa 3:0 u utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

Hofenhajmu je na ovom meču bio olakšan posao, pošto je igrač Bajera Kevin Foland već u šestom minutu zaradio crveni karton.

Devet minuta nakon njegovog isključenja Kerem Demirbaj je doneo prednost Hofenhajmu, da bi Sandro Vagner i Steven Cuber u drugom poluvremenu potvrdili pobedu gostujuće ekipe.

Hofenhajm je upisao i treću pobedu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u nizu i dalje je bez poraza, pa zauzima treće mesto na tabeli sa 16 bodova. Bajer je na 11. mestu sa šest bodova manje.

Fudbaleri Herte su na svom terenu slavili protiv Kelna sa 2:1.

Golove za pobedničku ekipu postigli su Vedad Ibišević i Niklas Štark, dok je strelac za Keln bio Antoni Modest.

Ekipa iz Berlina je druga na tabeli Bundeslige sa 17 bodova, dok je Keln četvrti sa dva boda manje.

Fudbaleri Ingolštata i Borusije iz Dortmuna odigrali su nerešeno 3:3.

Bod Borusiji na u veoma uzbudlivom meču doneo je Kristijan Pulišić golom u 91. minutu.

Borusija iz Dortmuna je sedma na tabeli sa 13 bodova, dok je Ingolštat na posleđem, 18. mestu sa samo jednim bodom.

Fudbaleri Frajburga su bili bolji od Augsburga sa 2:1, dok je Darmštat slavio protiv Volfsburga sa 3:1.

Bajern trijumfovao posle dve utakmice bez pobede

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas u Minhenu ekipu Borusije Menhengladbah sa 2:0, u osmom kolu Bundeslige.

Strelci su bili Arturo Vidal u 16. i Daglas Kosta u 31. minutu.

Bajern je pobedio posle dva vezana nerešena rezultata i prvi je na tabeli sa 20 bodova, tri više od drugoplasirane Herte, a četiri od Hofenhajma, uz Lajpcig najveće iznenađenje sezone.

Borusija Menhengladbah sa 11 bodova zauzima 10. mesto u nemačkom prvenstvu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.