Pep došao i do drugog trijumfa u PL, Aguero nastavio da rešeta (video)

Izvor: Sportske.net, 20.Avg.2016, 15:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester Sitija došli su i do drugog trijumfa u novoj sezoni.

Izabranci Pepa Gvardiole su savladali ekipu Stouka na "Britaniji", rezultatom 4:1.

Po dva gola za "Građane" su postigli Nolito i Serhio Aguero.

Jedini gol za ekipu Marka Hjuza postigao je bivši fudbaler Barselone Bojan Krkić i to sa bele tačke.

Gvardiola je napravio nekoliko promena u odnosu na prvo kolo, a nešto više o sastavima oba tima pogledajte OVDE >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << .

Do 26. minuta je Siti bio svakako bolji rival, a najagilniji u redovima "Granađana" je bio Rahim Sterling.

Onda je Šokros povukao za dres Otamendija nakon kornera za Siti, a sudija se odlučio da dosudi jedanaesterac.

Aguero je bio nepogrešiv ovoga puta, za razliku od meča sa Steauom, te je Siti poveo.

Sterling je nastavio svoju dobru partiju, a na 2:0 je u 35. minutu povisio ko drugi nego Aguero.

On je glavom pogodio mrežu Šaja Givena nakon centaršuta Kevina De Brujnea iz slobodnog udarca.

Na startu drugog dela igre se videlo da je Stouk determinisan da se vrati rezultatski u meč, a to im je pošlo za rukom već u 49. minutu.

Sterling je faulirao Šokrosa, a sa "kreča" je precizan bio Krkić.

Stouk je do kraja susreta nastavio da pritiska i pokušava da dođe do izjednačenja ali je Siti uspešno odolevao svim napadima protivnika.

Na kraju je Siti uspeo da dođe i do trećeg gola, a najveće zasluge za ovaj pogodak pripadaju Kelečiju Iheanaču koji je u igru ušao umestu Aguera.

Pokazao je veliku upornost mladi Nigerijac, potom je odigrao dupli pas sa Silvom, izbio sam pred Givena ali je bio nesebičan te je ostavio lak posao Nolitu koji je zatresao mrežu bivšeg golmana Njukasla i Aston Vile.

Konačan rezultat je postavio Nolito svojim drugim pogotkom na meču, i to u razmaku od  oko 10 minuta.

Golove sa ovog susreta možete pogledati OVDE.