Leverkuzen ne dâ Ligu šampiona

Izvor: B92, 20.Apr.2014, 18:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Leverkuzena vratili su se pobedom u Nirnbergu 4:1(1:1) na mesto koje vodi u Ligu šampiona, tri kola pre završetka Bundeslige.

Goleadu u premijernom nedeljnom duelu 31. kola nemačkog šampionata otvorio je Emir Spahić u 16. minutu, ali je Marvin Platenhard izjednačio već devet minuta kasnije.

Međutim, gosti su bili odlični u drugom delu igre i potpuno zasluženo stigli do veoma važna tri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << boda. Novo vođstvo 'Farmaceutima' donosi Sebastijan Beniš, posle samo 180 sekundi igre u nastavku.

Definitivan trijumf gostiju najavio je bosanskohercegovaćki reprezentativni štoper, svojim drugim pogotkom u 80. minutu, na asistenciju Južnokorejca Heung Son-Mina, dok je četvrti gol delo Roberta Hilberta.

Poslednji meč dana na programu je na "Mercedes Benz Areni", gde se sastaju Štutgart i Šalke.