Klop zaboravljen, Borusija opet blista

Izvor: B92, 15.Avg.2015, 20:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borusija Dortmund zablistala je na otvaranju sezone u Bundesligi, u prvom meču ere posle Jirgena Klopa.

Prepuni "Vestfalen" već je zaboravio legendarnog trenera, nakon spektakularne igre i ubedljive pobede nad imenjakom iz Menhengladbaha sa 4:0.

Tim Tomasa Tuhela dominantnom i atraktivnom igrom tokom 90 minuta podsetio je na izdanja iz 2012. godine, kada je igrao finale Lige šampiona. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Uprkos tom što Menhengladbah ima neiskusne defanzivce, igra Dortmunda je delovala besprekorno, tečno i kreativno od prvog do poslednjeg minuta.

Kagava, Giundoan, Rojs i Mhitarjan su dominirali u sredini terena, a sjajno ih je pratio najistureniji igrač Obamejang, koji je odličnu igru krunisao jednim pogotkom.

Pored toga, momak iz Gabona je stvarao šanse saigračima, asistirao je kod jednog gola Mhitarjana, a od druge su ga delili centimetri, nakon promašaja Kagave.

Japanac je kreirao prvi gol na meču koji je postigao Rojs, nakon toga je Smelcer asistirao kod pomenutog gola Obamejanga, a njegova saradnja sa Jermenom je zaokrušila prvo poluvreme.

Ova tri gola Borusija je postigla u roku od 20-ak minuta, uz još bar jednu stopostotnu gol šansu.

Već na startu drugog poluvremena Rojs je "namestio" drugi gol Mhitarjanu, nakon čega je domaćin zapretio samo još jednom, iz pomenute saradnje Obamejanga i Kagave.

Gosti iz Menhengladbaha su delovali bespomoćno, samo su jednom zapretili golu rivala, ali nedovoljno ozbiljno.

Borusija se pridružila Bajernu, Šalkeu, Bajeru, Herti i Ingolštatu, koji su slavili u prvom kolu nove sezone.

U sledećem kolu tim iz Dortmunda gostuje debitantu Ingolštatu, dok u Menhengladbah stiže Majnc.