Kakav poklon Totiju za 38. rođendan: Roma slavila uz projektil Destra sa 40 metara

Izvor: Blic, 27.Sep.2014, 20:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvom meču petog kola Serije A, fudbaleri Rome pobedili su Veronu sa 2:0.

Sve je bilo spremno za slavlje na Olimpiku, legendarni Frančesko Toti je baš na dan utakmice ušao u 38. godinu života, a sa terena je ispraćen uz ovacije u 67. minutu kada ga je zamenio Florenci. Baš Florenci se pobrinuo da se ne pokvari slavlje, golom u 75. minutu sa oko 25 metara.

Tačku na pobedu stavio je Destro u 86. minutu, i to na spektakularan način. Sa oko 40 metara je poslao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << neodbranjivi projektil u mrežu Golinija. Adem Ljajić je bio starter "vučice" i u 57. minutu ga je zamenio Žervinjo, dok je Boško Janković odigrao poslednjih 20 minuta za Veronu.

Roma posle pet kola ima maksimalan učinak uz gol razliku 9:1, dok je Verona doživela prvi poraz u novoj sezoni Serije A.