Juventus konačno pobedio

Izvor: RTS, 25.Okt.2009, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa zabeležili su posle pet prvenstvenih mečeva, prvu pobedu, pošto su savladali domaću Sijenu sa 1:0 u devetom kolu Serije A, a istim rezultatom Roma je izgubila od kod kuće od poslednjeplasiranog Livorna.

Jedini pogodak na utakmici u Sijeni postigao je Brazilac Amauri u 72. minutu, kome je to bio prvi gol ove sezone.

Fudbaleri Juventusa zauzimaju treću poziciju na tabeli sa 18 bodova, četiri manje od vodećeg Intera.

Ekipa Livorna, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koja je u dosadašnjem delu prvenstva zabeležila tri remija i pet poraza, do prve pobede u Seriji A došla je golom Frančeska Tavana u 40. minutu na stadionu Olimpiko. Livornu je od 64. minuta bio otežan posao, pošto je golman De Lusija zaradio crveni karton, ali fudbaleri Rome nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

Iznenađujuću pobedu ostvario je Napoli, koji je savladao domaću Fiorentinu sa 1:0. Utakmica je odlučena u 88. minutu kada je Kristijan Mađo savladao Sebastijana Freja.

Drugu pobedu u šampionatu zabeležila je Atalanta, koja je kod kuće savladala Parmu sa 3:1, dok je Palermo na svom terenu bio bolji od ekipe Udinezea (1:0).

Roma - Livorno 0:1

Bari - Lacio 2:0

Palermo - Udineze 1:0

Fiorentina - Napoli 0:1

Kaljari - Đenova 3:2

Sijena - Juventus 0:1

Atalanta - Parma 3:1