Bundesliga: Augzburg ubedljiv, Đurđić odličan

Izvor: Sportal.rs, 29.Nov.2014, 19:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Augzburg je pobedio Hamburg, sa 3:1, a oldičnu partiju pružio je srpski fudbaler Nikola Đurđić. U utakmici 13. kola Bundeslige, Đurđić je asistirao za prvi gol svog tima, dok je za treći iznudio penal. Srpski centarfor utakmicu je počeo sa klupe, ali je priliku dobio već u 12. minutu kada je zamenio povređenog Tima Matavža.

Gosti su poveli u poslednjim momentima prvog poluvremena kada je bio precizan kapiten HSV-a Rafael van der Vart.Domaći tim je došao do izjednačenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << već u petom minutu nastavka, kada je Đurđić šutirao glavom, a lopta je stigla do Halila Altintopa koji je bio siguran.

Samo sedam minuta kasnije Augzburg je preokrenuo, a strelac je bio Raul Bobadilja. Konačan rezultat postavljen je 20 minuta pre kraja. Posle udarca Babe, Đurđić je utrčao u kazneni prostor ali ga je Ašton Gec u pokušaju da izbije loptu zakačio pa je dosuđen penal. Siguran izvođač sa 11 metara bio je kapiten Pol Verhaeg.

Augzburg se ovom pobedom popeo na četvrto mesto Bundeslige i ima samo dva poena manje od trećepalsiranog Leverkuzena. U narednom kolu Đurđićev tim gostuje Kelnu.