Briž bolji od Anderlehta u najvećem belgijskom derbiju

Izvor: Sportske.net, 24.Okt.2016, 00:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraljevski klub iz Brisela je poražen na gostovanju u Brižu i izgubio lidersko mesto na tabeli Župiler lige.

Klub Briž je pred svojim navijačima savladao Andaerleht rezultatom 2:1 u 11. kolu belgisjkog šampionata.

Domaćin je rano poveo golom Vanakena na asistenciju Limbombea, već u 9. minutu i sa minimlanom prednošću otišao na veliki odmor.

Samo što je počelo drugo poluvremene Vormer je duplirao vođstvo Briža, Limbombe je ponovo bio u >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << ulozi asistenta.

Briž je dvadesetak minuta pe kraja ostao sa desetoricom, Vesli je dobio crveni karton pet minuta pošto je ušao u igru, a brojčano nadmoćniji Anderleht u 88. minutu preko Teodorčika smanjuje na 2:1.

Ipak, promene rezultata do poslednjeg sudijskog zvižduka više nije bilo.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Uroš Spajić je poraz Anderlehta odgledao sa klupe sa rezerve.

Zanimljivo, lider Župiler lige nakon 11 kola biće ekipa Varegema.