PREMIJER LIGA: Vardi nastavio da obara rekorde, Junajted izvukao bod protiv ‘lisica’ (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 28.Nov.2015, 21:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U derbiju 14. kola Premijer lige drugoplasirani Lester i trećeplasirani Mančester junajted igrali su 1:1 (1:1).

Meč je obeležio napadač “lisica” Vardi koji je na 11. uzastopnom meču u “elitnom” društvu pogodio mrežu. U 24. minutu Fuhs je fenomenalno uposlio svog centarfora, a ovaj rutinski matirao De Heu za 1:0. Bio je ovo 14 gol Vardija u ovoj sezoni. Sedam minuta kasnije Lester je mogao do drugog gola, šut Mahreza zaustavio je Španac na golu Junajteda. >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Mančester je do izjednačenja stigao iz bukvalno ničega. Četa Van Gala nije stvorila šansu, a onda je u nadoknadi prvog poluvremena posle kornera Blinda, “srpski zet” Švajnštajger glavom pogodio za 1:1.
Do kraja utakmice dva tima su imala po šansu. Prvo je zapretio Junajted u 49. minutu. Pokušao je strelac gola Švajnštajger, ali je Šmajhel intervenisao. Domaćin je do pobede mogao u 66. minutu kada se Uljoa našao u više nego stopostotnoj prilici, ali je De Hea izašao kao pobednik. Na kraju 1:1, posle kojih Lester deli prvo mesto na tabeli sa Sitijem (29 bodova), a Junajted je poziciju niže sa bodom manje.
(Izvor: RuTube)