Uživo: Vodi Arsenal, Liverpul izjednačio u Bugarskoj, poruka za Marka u Madridu!

Izvor: Blic, 26.Nov.2014, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još sedam utakmica preostalo je da se kompletira peto kolo Lige šampiona, a mečeve iz grupa A, B, C i D možete da pratite uz Blicsport.rs blog uživo.

Anderleht - Galatasaraj 0:0

Odbrana Olimpijakosa kapitulirala je u Madridu posle samo devet minuta, što su dobre vesti za Juventus, jer je Atletiko poveo preko Raula Garsije sa 1:0.

Ni punih pet minuta nije trajalo vođstvo Ludogoreca, jer je komičnu i neodlučnu reakciju Mocija i golmana Stojanova kaznio Riki Lambert i iz peterca glavom prosledio loptu u mrežu za 1:1 i odmah vratio Liverpul u meč.

Liverpul se nalazi u izuzetno lošoj formi, a potvrda toga stigla je već u trećem minutu na gostovanju Ludogorecu.

Bugarski tim je poveo nakon što golman Simon Minjole nije uspeo da ukroti udarac Marselinja iz daljine, lopta mu se od grudi odbila pravo do Danija Abala koji je zatresao mrežu za veliku radost na stadionu "Vasil Levski".

Samo dva minuta bilo je potrebno za prvi pogodak večeras, a Arsenal je poveo protiv Borusije na svom terenu.

Često osporavani Jaja Sanogo se odlično zagradio, primiro loptu i petom odigrao do Kazorle, on mu je vratio, a visoki napadač je matirao Vajdenfelera za 1:0 i prvi gol u zvaničnim mečevima!

Olimpijakos gostuje Atletiku, a kako su navijači grčkog tima u bratskim odnosima sa navijačima Crvene zvezde, na tribinama madridskog "Visente Kalderona" porukom su odali počast Marku Ivkoviću, koji je ubijen nožem sa leđa uoči evroligaškom meča između Galatasaraja i Zvezde.

Атлетико - Оли, ЛШ... pic.twitter.com/2WjDPRB5PI— Александар Ковачевић (@Aleksandar_MCZ) November 26, 2014

Fudbaleri Bajern Minhena demonstrirali su neverovatnu silu tako što su u grupi E petog kolu Lige šampiona, sa igračem manje, vodili na gostovanju Mančester sitiju, ali je sve otišlo na vodenicu "građana" koji su kontra preokretom slavili sa 3:2, dok je zvanično najbolji strelac najelitnijeg evropskog takmičenja Lionel Mesi vodio Barselonu do trijumfa od 4:0 protiv APOEL-a u grupi F. Čelsi je "petardom" protiv Šalkea (5:0) pokazao da će se boriiti za "klempavi" trofej.

Više o jučerašnjim utakmicama možete pročitati ako kliknete - OVDE.

Lionel Mesi je zablistao juče na gostovanju APOEL-u i postigao het-trik na Kipru kojim se osamio na čelu večne liste strelaca Lige šampiona sa čak 74 gola.

Najbolji igrač Barselone ostavio je iza sebe Raula koji je postigao 71, a zadao zadatak trećeplasiranom Kristijanu Ronaldu koji je stao na 70 i sa svojim Realom gostuje Bazelu večeras.

Portugalac je na potezu, a ljubitelji fudbala još dugo će uživati u njihovoj trci za "kralja strelaca".

Od naših igrača na terenima širom Evrope biće Neven Subotić u odbrani Borusije Dortmund na gostovanju Arsenalu, Luka Milivojević je u veznom redu Olimpijakosa koji gostuje Atletiku u Madridu, dok Aleksandar Mitrović predvodi napad Anderlehta protiv Galatasaraja.

Fudbaleri Zenita pobedili su Benfiku sa 1:0 (0:0) u okviru petog kola grupe C golom Danija u 79. minutu utakmice odigrane u ruskom terminu od 18 časova.

U preostalih sedam mečeva koji počinju u 20.45 sastaju se:

Grupa A:

Atletiko Madrid - Olimpijakos

Malme - Juventus

Tabela: Atletiko 9, Olimpijakos 6, Juventus 6, Malme 3.

Grupa B:

Bazel - Real Madrid

Ludogorec - Liverpul

Tabela: Real 12, Bazel 6, Liverpul 3, Ludogorec 3.

Grupa C:

Zenit - Benfika 1:0 (0:0)

(Dani 79)

Bajer Leverkuzen - Monako

Tabela: Bajer Leverkuzen 9, Zenit 7, Monako 5, Benfika 4.

Grupa D:

Arsenal - Borusija Dortmund

Anderleht - Galatasaraj

Tabela: Borusija Dortmund 12, Arsenal 7, Anderleht 2, Galatasaraj 1.

Dobro veče i dobro nam došli na još jedan Blicsport.rs blog uživo, koji je kao i juče posvećen mečevima Lige šampiona.

Još sedam utakmica preostalo je da se kompletira peto kolo, a od 20.45 na programu su dueli u grupama A, B, C i D.

Pratite ih zajedno sa nama i komentarišite, a posle prenosa uživo očekuje vas izveštaj sa svih mečeva, kao i izjave aktera.