Azuri slavili protiv Robija, lale se nadaju baražu, Hrvati bi da preskoče Norvešku

Izvor: Blic, 10.Okt.2015, 19:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Azuri" slavili protiv Robija, "lale" se nadaju baražu, Hrvati bi da preskoče Norvešku

Fudbaleri Italije obezbedili su plasman na Evropsko prvenstvo pobedivši Azerbejdžan u Bakuu sa 3:1, dok je Holandija sačuvala nadu za baraž, trijumfom u Kazahstanu (2:1).

Grupa H: Robijevi Azeri poklekli pred Italijanima, Norvežani sigurni

Italijani su gostovali Azerbejdžanu koji vodi Robert Prosinečki, i dobro su startovali golom Edera posle odlične akcije, ali su lančani kiksevi odbrane omogućili Nazarovu da izjednači u 31. minutu.
Ipak, pred odlazak na odmor, brzo kombinovanje rezultiralo je pogotkom Šaravija za 1:2. U nastavku je Darmijan ukrao loptu protivničkom igraču na 30-ak metara od gola, i zakucao je u mrežu za sigurniji korak ka pobedi (1:3). Pred kraj, Husejnov je dobio crveni karton pošto je očajničkim potezom zaustavio Đovinka u prodoru ka golu.

Norvežani se nisu previše trošili u duelu sa Maltom, pobedili su sa 2:0, a u poslednjem kolu gostovaće 13. oktobra Italiji. To može biti odlučujući susret za njih, jer im preti Hrvatska koja i dalje ima šansu da izbegne baraž.

Grupa A: Holanđani čuvaju nadu u baraž

Holandija ne liči na tim koji je briljirao na poslednjem Mundijalu, "lale" se grčevito bore za baraž, a jedan korak ka tome napravili su pobedivši Kazahstan na gostovanju. Parirali su domaćini koliko su mogli, u 33. minutu Vijnaldum je bio strelac, a u 50. je Snajder odlično iskoristio pas Huntelara ka petercu za 0:2. U nadoknadi su se gosti opustili u odbrani, što je kaznio Kuat golom za minimalni poraz.

Delovalo je da će Islanđani nastaviti sa dominacijom u grupi, pošto su protiv Letonije vodili sa 2:0, ali su sebi mogli da dozvole luksuz i zabeleže remi - već su obezbedili debitantski nastup na Evropskom prvenstvu.

Holanđani zavise od rezultata Turske, a u poslednjem meču gostovaće Česima koji su već sigurni učesnici Evropskog prvenstva.

Podsećamo, plasman su do ovog kola već obezbedili Francuska (domaćin), Engleska, Češka, Island, Austrija, Severna Irska, Portugalija, Španija i Švajcarska.