LOŠE VESTI ZA ZVEZDU Bajern srušio Himki u Rusiji

Izvor: Blic, 26.Nov.2015, 20:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Bajerna vratili su se u borbu za Top 16 fazu Evrolige, pošto su pobedili Himki na gostovanju sa 81:70 (23:14, 19:16, 17:21, 22:19), u sedmom kolu Evrolige.

Koliko je nepredvidiva i jaka grupa A, u kojoj je i Crvena zvezda, najbolje svedoči ova utakmica u Moskvi.

Zvezda je bila bolja od Bajerna u Minhenu, ali je doživela težak >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poraz u Rusiji, gde Himki nikako nije imao rešenje za nemački tim koji je zasluženo prekinuo niz od tri poraza. Ovim trijumfom je ekipa Svetislava Pešića dodatno zakomplikovala situaciju po beogradski tim, koji će posle Reala (u petak) ugostiti Himki u osmom kolu.

Početak je obeležila rezultatska klackalica i vođstvo Bajerna sa 0:5, pa preokret Himkija serijom 8:0. Igralo se u naletima i već u drugoj četvrtini su gosti stekli dvocifrenu prednost posle koša Duška Savanovića (18:29), ali je moskovska ekipa novom serijom 8:0 uspela da priđe na minus tri.

Uzvratio je Bajern vezanim trojkama Đedovića, Brajanta i Renfroa za 30:42 za kraj prvog poluvremena. Brajant i Savanović sa po devet poena su bili najbolji među gostima, u domaćim redovima se istakao Džejms Avgustin sa osam, dok je Šved prilično podbacio sa jednim poenom.

Sve je polazilo za rukom Bavarcima u napadu, pa su u 25. minutu imali i maksimalnih plus 15 (35:50). Iako su dugo čuvali dvocifrenu prednost, Himki je pred ulazak u poslednju četvrtinu smanjio na 51:59.

Kad god bi se ruska ekipa rezultatski približila, usledbio bi odgovor Pešićevih izabranika. Tako je Renfro nanizao sedam poena, prekinuo ga je Savanović, a zamenio Brajant sa šest poena zaredom, pa su bodovi zasluženo otišli u Minhen.