Izvor: Vostok.rs, 17.Dec.2010, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eliminisati osnivača Vikiliksa bez suda

17.12.2010. -

Osnivač sajta Vikiliks Džulijan Asanž strepi da će ga SAD proganjati, rekao je novinarima u Londonu. Juče je britanski sud pustio Asanža uz kauciju dok se ne reši pitanje njegove ekstradicije u Švedsku.

SAD su prema podacima „Nju Jork tajmsa" pripremile tužbu protiv Asanža za špijunažu i tražiće da mu bude suđeno u zemlji, a neki republikanci su pozvali na fizičku likvidadiju osnivača Vikiliksa kao teroristu, bez suda.

Izvor: Golos Rossii
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.