Tusk: EU će biti sa svojim saveznicima na strani pravde

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Apr.2018, 11:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tusk: EU će biti sa svojim saveznicima na strani pravde

Predsednik Evropskog saveta Donald Tusk poručio je danas, nekoliko sati nakon što su SAD, Britanija i Francuska izvele vazdušne udare na postrojenja sirijske vlade, da će "Evropska unija biti sa svojim saveznicima na strani pravde".

"Udari SAD, Francuske i Britanije jasno pokazuju da sirijski režim, zajedno sa Rusijom i Iranom, ne može da nastavi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ovu ljudsku tragediju, barem ne bez ikakve cene", napisao je Tusk na svom zvaničnom nalogu na Tviteru.

Sjedinjene Američke Države, Velika Britanija i Francuska noćas su izvele vazdušne udare na Siriju, u kojima je pogođena i vazdušna baza zapadno od Damaska, u blizini granice sa Libanom.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

TUSK O UDARU NA SIRIJU: EU će biti sa svojim saveznicima na strani pravde

Izvor: Kurir, 14.Apr.2018

Predsednik Evropskog saveta Donald Tusk poručio je danas, nekoliko sati pošto su SAD, Britanija i Francuska izvele vazdušne udare na postrojenja sirijske vlade, da će "Evropska unija biti sa svojim saveznicima na strani pravde".

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.