Izvor: Glas javnosti, 26.Feb.2010, 10:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ilić: Nikad sa Šešeljom
BEOGRAD - Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić kaže da nije moguća nikakva politička saradnja s Vojislavom Šešeljom, ukoliko se u skorije vreme vrati u Srbiju, jer on ne može da prevaziđe ono što se dogodilo sa SRS, odnosno odlazak iz stranke Tomislava Nikolića, Aleksandra Vučića i velikog broja članova.
- Sumnjam da bi Šešelj mogao da zaboravi način na koji se raspala SRS i da se angažuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << oko opštijeg interesa, što podrazumeva i saradnju s naprednjacima. On je egocentrik i ne može da sarađuje ni sa kim. Takva politika je upropastila Srbiju devedesetih godina i zbog toga moramo da se čuvamo da se nešto slično ne ponovi - ocenjuje za beogradske medije Ilić, odgovarajući na pitanje da li mu je, kao zagovorniku ujedinjenja opozicije, zamisliva saradnja s liderom radikala Šešeljom.
Na pitanje da li je moguća saradnja Vojislava Koštunice i Šešelja, Ilić odgovara odrečno.
- Poznavajući Koštunicu mogu da tvrdim da je on za demokratske, istinske promene u društvu, što za Šešelja nikada ne bih mogao da kažem. Koštunica hoće saradnju, on je tolerantan lider, i ne verujem da bi ikada pronašao u Šešelju svog političkog saveznika - kaže Ilić.
Pogledaj vesti o: Vojislav Šešelj







