Izvor: S media, 28.Feb.2012, 16:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Špindeleger: Ukidanje viza građanima Kosova, ako se ispune preduslovi
Ministar inostranih poslova Austrije Mihael Špindeleger rekao je danas da Austrija podržava ukidanje viza građanima Kosova, ali i ukazao da moraju biti rešena pravna pitanja pre nego što Priština može da stupi u sporazumne odnose sa EU.
Austrija podržava status kandidata za Srbiju
Špindeleger: Želimo da podržimo Srbiju
Špindeleger: Opasna situacija na KiM
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
"Ukoliko Priština ispuni potrebne preduslove, onda podržavamo da Kosovo dobije bezvizni režim", objasnio je Špindeleger, obraćajući se Glavnom odboru austrijskog parlamenta.
Šef austrijske diplomatije je preneo da je Kosovo već uvelo biometrijske pasoše u saglasnosti sa zahtevima EU.
Međutim, on je ukazao da postoji još preduslova koji treba da budu ispunjeni, kao što je sporazum o readmisiji.
Kada je reč o namerava Prištine da zaključi Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, Špindeleger je istakao da je potrebno pravno razjašnjenje, pošto pet država Unije nije priznalo nezavisnost Kosova.
"Zbog toga je teško zaključiti sporazum između EU i Kosova", ukazao je šef austrijske diplomatije, koji je najavio da će na Samit EU biti naloženo Evropskoj komisiji da izradi studiju o izvodljivosti.
(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Evropska Unija, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija








