Izvor: B92, 22.Apr.2019, 20:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tramp na Uskršnjoj trci najavio novo ulaganje u vojsku FOTO
Vašington -- Predsednik SAD Donald Tramp označio je početak tradicionalne godišnje Uskršnje trke sa jajima u Beloj kući, a u obraćanju govorio je o novim ulaganjima u vojsku
Tramp je naglasio da će vojska SAD-a biti dovedena do nivoa na kom nikad nije bila.
"Želim svima srećan Uskrs", poručio je američki predsednik u obraćanju sa "Trumanovog balkona" Bele kuće, u društvu prve dame Melanije Tramp i maskote belog uskršnjeg zeca sa naočarima, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prenosi AP.
Američki predsednik je zatim duvanjem u pištaljku označio početak Uskršnje trke sa jajima u bašti Bele kuće, što je jedna od mnogih aktivnosti koje su priređene za 30.000 dece i odraslih koji posećuju Belu kuću tokom uskršnjeg ponedeljka.
Glavni događaj je tradicionalna trka sa jajima, koja se u Beloj kući održava od 1878. godine, kada se tvrdo kuvano jaje valja kašikama po travi, a prva dama je ove godine najavila dve nove aktivnosti, muzička jaja i igru školica.
Takođe je organizovan kutak gde su prva dama i drugi zvaničnici čitali priče deci i gde su deca mogla da pišu čestitke američkim vojnicima.
Tramp je tokom ove manifestacije govorio i o ulaganju njegove administracije u vojsku navodeći da će biti obnovljena do nivoa koji do sada nije viđen, navodi agencija.
Pogledaj vesti o: Uskrs
Sa balkona BELE KUĆE u OSVAJANJE SVETA: Tramp najavio NOVI PLAN za američku vojsku (VIDEO)
Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Apr.2019
Predsednik SAD Donald Tramp označio je početak tradicionalne godišnje Uskršnje trke sa jajima u Beloj kući, a u obraćanju govorio je o novim ulaganjima u vojsku...Tramp je naglasio da će vojska SAD-a biti dovedena do nivoa na kom nikad nije bila..."Želim svima srećan Uskrs", poručio je američki...








