
Izvor: B92, 14.Jun.2019, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tramp i Abe razgovarali o napadu u Omanskom zalivu
Predsednik SAD Donald Tramp i japanski premijer Šinzo Abe razgovarali su telefonom o ovonedeljnim napadima na dva naftna tankera u Omanskom zalivu.
Generalni sekretar UN Antonio Gutereš je napade osudio i pozvao na utvrđivanje istine o događajima.
Tramp se zahvalio Abeu za njegov pokušaj da olakša razgovore sa Iranom, prenosi Rojters. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Tramp i Abe su razgovarali i o pregovorima o trgovini dve zemlje i Trampovom predstojećem putovanju na samit Grupe 20, navodi se u saopštenju Bele kuće.
Generalni sekretar UN Antonio Gutereš izjavio je danas novinarima da je potrebno utvrditi istinu o napadu na dva naftna tankera u Omanskom zalivu, dodajući da je međunarodno telo osudilo napad.
Generalni sekretar Arapske lige Ahmed Abul-Geit, pozvao je Iran da "promeni kurs" nakon što su SAD okrivile tu zemlju za napad, prenosi agencija.