Izvor: B92, 25.Feb.2014, 18:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić: Vlast da ne drži jedan čovek
Jagodina -- Lider NDS-a Boris Tadić kaže da su izbori 16. marta važni jer se ne sme ponoviti greška iz 1990-ih godina kada je sva vlast bila u rukama jednog čoveka.
"Nikome nije dobro da ima svu vlast u svojim rukama - ni onome ko je ima, a ni građanima", ocenio je Tadić u Jagodini.
Tadić je ocenio da "ova vlada ima jednu osobinu: da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obračunava sa ljudima, ali ko god se obračunava sa ljudima nije u stanju da se obračuna sa problemima koji čekaju iza ugla".
Tadić je kazao da sadašnja vlada ne pokazuje sposobnost da reši centralni problem građana, a to je borba protiv siromaštva i borba za bolju privredu.
"Opale su investicije za skoro četiri puta, produbljeno je zaduživanje i ubrzano tri puta. Svi parametri ekononije i privrede su katastrofalni", rekao je Tadić.
Govoreći o uspostavljanju vladavine prava i suzbijanju korupcije, Tadić je rekao da je "hapšenje samo jedan segment borbe protiv korupcije", dok je "mnogo važnije da dođe do osude na osnovu stvarno izvedenog sudskog procesa i na osnovu verodostojnih dokaza".
Tadić je ocenio da su uspostavljanje vladavine prava i suzbijanje svih vrsta nepravilnosti mogući samo u bogatom društvu jer siromaštvo i loša privreda vode u korupciju.
"Borba za ekonomiju i nove investicije je najvažnija borba ovog vremena. Za skoro svako treće dete danas u Srbiji postoji opasnost da će živeti u siromaštvu ukoliko se nešto u ekonomiji i privredi ne promeni", ukazao je Tadić.











