Predsednički izbori 6. maja

Izvor: Studio B, 05.Apr.2012, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsednički izbori 6. maja

Predsednički izbori u Srbiji biće održani 6. maja, odlučila predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić- Dejanović.

Đukić- Dejanović je potpisala odluku o raspisivanju predsedničkih izbora nakon što joj je nešto pre 12 sati stigla ostavka predsednika Borisa Tadića, čime mu je prestao mandat.

Predsednica parlamenta je poručila da će institucije države funkcionisati u kontinuitetu i da će ona predsedničku dužnost obavljati savesno, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << u skladu sa zakonom i Ustavom.

"Upravo ću sada napraviti plan aktivnosti za kraj ove nedelje i početak naredne. Danas ću se malo upoznati sa svim dužnostima predsednika", kazala je Đukić-Dejanović.

Na pitanje kada se seli u zgradu Predsednika, ona je rekla da će tu funkciju obavljati kao predsednik Narodne skupštine, pošto su joj poverena samo određena prava i dužnosti, a da će na Andrićevom vencu organizovati određene sastanke, kao i da će njeno radno mesto i dalje biti u skupštini.

Svim učesnicima u predsedničkoj trci, Đukić-Dejanović je poželela mnogo uspeha, a građanima da rezultati izbora budu u njihovom i najboljem interesu države. Ona je rekla da je sa predsednikom Srbije razgovarala i pre nego što je on javnosti saopštio da će podneti ostavku a da je njegova ostavka u pisanoj formi stigla danas.

Predsednica parlamenta od danas obavlja i dužnost predsednika Republike. Predsednički izbori biće održani 6. maja, istovremeno sa ranije zakaznim parlamentarnim, pokrajinskim i lokalnim izborima.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić,   Predsednički izbori

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.