Izvor: Blic, 27.Mar.2013, 23:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kipar dobio pet milijardi evra pomoći
Evropska centralna banka prebacila je večeras pet milijardi evra Centralnoj banci Kipra, a reč je o polovini iznosa koje je toj državi pre dva dana odobren u cilji sprečavanja bankrota.
Kako prenosi list "Katimerini", novac je dopremljen avionom na aerodrom u Larnaki, a potom je specijalnim vozilima, u konvoju koji je obezbeđivao izuzetno veliki broj policajaca, prebačen u Centralnu banku u Nikoziji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Evropska unija, Evropska centralna banka i Međunarodni monetarni fond odobrili su Kipru deset milijardi evra, uz uslov da sam Kipar prikupi dodatnih 4,8 milijardi, tako što će jednokratno oporezovati sve štedne uloge veće od 100.000 evra.
Povezane vesti: Nikozija: Više od 1.200 demonstranata protiv paketa pomoći Protest u Atini ispred nemačke ambasade zbog Kipra Analitičari: Kriza na Kipru mogla bi da se otme kontroli Kiparska banka Laiki ograničila dizanje novca s bankomata Kiprani požurili da podignu novac s bankovnih računa
Kipar dobio pet milijardi evra pomoći
Izvor: Akter, 27.Mar.2013
Evropska centralna banka prebacila je večeras pet milijardi evra Centralnoj banci Kipra, a reč je o polovini iznosa koje je toj državi pre dva dana odobren u cilji sprečavanja bankrota





