
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jul.2022, 13:27
Evropski parlament podržao uvođenje evra u Hrvatskoj
Evropski parlament je danas u Strazburu velikom većinom glasova podržao pristupanje Hrvatske evrozoni tako da će od sledeće godine evro postati zvanična hrvatska valuta.
EP je sa 539 glasova od 632 prisutna poslanika prihvatio izveštaj o uvođenju evra u Hrvatskoj 1. januara 2023. u kojem se ocenjuje da Hrvatska ispunjava sve kriterijume za pristupanje evrozoni.
Uzdržano je bilo 48, a protiv je glasalo 45 poslanika, prenosi Hina.
Predlog se još mora >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << usvojiti na sastanku EU Saveta za ekonomiju i finansije 12. jula. Prethodno je ulazak Hrvatske u evrozonu podržao Evropski savet.
Prihvatanjem evra, Hrvatska se pridružuje evrosistemu, koji čine Evropska centralna banka i centralne banke država članica evrozone, a guverner Hrvatske narodne banke ulazi u Upravni odbor ECB.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Evro zvanična valuta u Hrvatskoj od sljedeće godine
Izvor: Nezavisne Novine, 05.Jul.2022
STRAZBUR - Evropski parlament je danas u Strazburu velikom većinom glasova podržao pristupanje Hrvatske evrozoni tako da će od sljedeće godine evro postati zvanična hrvatska valuta.