Dimitrov: Poštujemo zakone EU ali je Južni tok bitan

Izvor: RTS, 05.Jun.2014, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dimitrov: Poštujemo zakone EU ali je "Južni tok" bitan

Ambasador Bugarske u Beogradu Angel Dimitrov rekao je da će Bugarska poštovati zakone Evropske unije, ali da je za njih izgradnja gasovoda "Južni tok" veoma bitna.

Dimitrov je za agenciju Beta, nakon otvaranja izložbe fotografije na Kalemegdanu, rekao da će informacije o izgradnji "Južnog toka" i usklađivanju sa zakonima EU biti uskoro poznate.

"Glavni okvir je da će Bugarska poštovati >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zakone Evropske unije, ali mi imamo interes u izgradnji `Južnog toka", rekao je Dimitrov.

Evropska komisija je ranije ove nedelje zatražila od Bugarske da odloži početak izgradnje gasovoda "Južni tok" na svojoj teritoriji zbog kršenja propisa Evropske unije o energetskom tržištu.

Evropska komisija je obrazložila da izgradnja "Južnog toka" u EU mora sačekati da se dodatnim pregovorima ugovori koje su članice EU sklopile o učešću u "Južnom toku" usaglase s propisima EU.

"Južni tok" treba da ruski gas dovede do potrošača u EU preko akvatorijuma Crnog mora, Bugarske, a potom preko Srbije i Mađarske.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.