Izvor: RTS, 29.Sep.2014, 14:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: Kolaps pravosuđa slika reformi SNS-a
Demokratska stranka ocenila je da je kolaps pravosuđa "slika i prilika reformi koje navodno preduzima Srpska napredna stranka".
U saopštenju DS-a se navodi da je u "poslednjih deset meseci, pravosuđe bilo u potpunom zastoju najmanje četiri meseca, što zbog haosa koji je nastao usled nove mreže sudova što zbog štrajka advokata u junu ove godine", javlja Beta.
DS dodaje da je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sada u toku "opravdani štrajk svih advokata zbog potpune lakrdije koja je napravljena od uvođenja institucije javnih beležnika".
"Povratak javnih beležnika u pravni sistem Srbije je opet dokaz kako se jedna dobra ideja, zarad interesa političke partije na vlasti, pretvara u štetočinski i desktruktivni faktor", saopštio je DS.
DS smatra da je SNS dve godine zakasnio s izborom notara, a onda ih je izabrao "po političkoj liniji i "nezakonito formirao Komoru javnih beležnika sa nedovoljnim brojem notara".
"Da bi stvar bila još nelegalnija i štetnija za građane i pravosuđe, Vlada je oduzela nadležnosti advokatima u pogledu sklapanja ugovora, a cenu overe, koju je do sada radio sud besramno povećala neverovatnih 45 puta. Najnovija blokada pravosuđa će doneti nova zastarevanja, nova odlaganja procesa i nove troškove po budžet što će opet plaćati građani Srbije", zaključio je DS.
DS: Kolaps pravosuđa slika reformi SNS
Izvor: Blic, 29.Sep.2014
Demokratska stranka ocenila je danas da je kolaps pravosuđa "slika i prilika reformi koje navodno preduzima Srpska napredna stranka"...- U poslednjih 10 meseci, pravosuđe je bilo u potpunom zastoju najmanje četiri meseca, što zbog haosa koji je nastao usled nove mreže sudova što zbog štrajka advokata...







