Buduća vlada da ne bude kilava

Izvor: Vesti-online.com, 09.Mar.2012, 14:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Buduća vlada da ne bude kilava"

Ujedinjeni regioni Srbije predstaviće u nedelju, 11. marta kandidata za premijera te stranke na predstojećim izborima, izjavio je lider URS-a Mlađan Dinkić. Nije želeo da otkrije da li je on taj kandidat, ali je zato rekao šta misli o sadašnjoj vladi, premijeru i ministru finansija....

Na pitanje da li će kandidat URS-a za predsednika biti Milan Panić, Dinkić je rekao da URS ima dva kandidata >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za tu funkciju ali da će o tome odlučiti kada budu raspisani predsednički izbori.

"Srbiji je potrebna nova vlada i jak premijer. Za Srbiju je najvažnije da dobije jakog premijera i jakog ministra finansija", istakao je Dinkić, ocenivši da je vođenje sadašnje vlade "kilavo" zbog slabog premijera i slabog ministra finansija.

On je kazao da je mnogo važnije ko će biti premijer nego predsednik Srbije.

"URS zna 'tajnu običnih ljudi'"

"Predsednik države ne treba da se meša u sve, nego da se uspešno bavi diplomatijom i što bolje predstavlja Srbiju u svetu, ako može da pomogne u drugim segmentima, to je dobro. Za život u Srbiji, mnogo je važnije ko će biti premijer, nego predsednik države. Mi imamo solidnog predsednika ali poenta je u tome da ljudi žive dobro", rekao je Dinkić.

URS će, kako je naveo imati i "jakog nosioca" na listi za Beograd.

Dinkić je ponovio stav da URS neće ulaziti u vladu da Srpskom naprednom strankom i Srpskom radikalnom strankom niti će biti u novoj vladi ukoliko ne promeni kurs i politiku.

""Druge partije su ovih dana uglavnom fokusirane na podelu mandata, pregovaraju čak i one stranke koje imaju potpuno različite programe. Zato se mnogi opravdano pitaju da li su Tadić i Nikolić napravili neki tajni dogovor, da li će posle izbora napraviti koaliciju. Bio bi red da javno kažu građanima da ni pod kojim uslovima neće ući u koaliciju posle izbora, ili eventualno da hoće. Građani imaju pravo da znaju za koga glasaju, a ne da se probude posle izbora i da ispadne da su za jedne glasali, a da su ti otišli u koaliciju sa drugima. Ujedinjeni regioni Srbije o tome imaju

jasan stav. Nećemo ulazizi u Vladu sa SRS i SNS. Ili ćemo biti u Vladi koja će pokrenuti Srbiju ili ćemo biti u opoziciji. Smatram da i druge stranke treba da saopšte javni svoj stav", naglasio je Dinkić.
Pogledaj vesti o: Ujedinjeni Regioni Srbije

Nastavak na Vesti-online.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.