Izvor: B92, 14.Mar.2014, 19:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"BG da ne očekuje podršku HR za EU"
Zagreb -- Zastupnik HDZ Vladimir Šeks kaže da, nakon istupa srpskog pravnog tima u Hagu, Beograd treba upozoriti da ne očekuje bezrezervnu podršku Hrvatske za EU.
Šeks je ocenio da bi Hrvatska, nakon istupa pravnog tima Srbije u tužbi protiv Hrvatske za genocid, trebalo upozori Beograd da ne može da računa na njenu bezrezervnu podršku u dijalogu o pristupanju EU.
"Nakon ovakvog postupka zvanične >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << politike Srbije, Hrvatska bi trebalo da zatražiti objašnjenje i upozori Srbiju da podrška njenom ulasku u EU nije apsolutno bezrezervna", rekao je Šeks novinarima u Saboru, prenela je agencija Hina.
Šeks je rekao da Srbija, iako tvrdi da početkom 1990-ih nije stajala iza JNA, i dalje insistira na optužnicama koje je JNA 1992. podigla protiv hrvatskih državljana, pa i njega lično.
Poslednji dan iznošenja argumentacije po tužbi Srbije protiv Hrvatske, Šeks je ocenio "najlošijim danom” sa “najslabijim, šupljim pseudoargumentima".
Predsednik Hrvatske Ivo Josipović rekao je u Karlovcu da protivtužba Srbije protiv Hrvatske za genocid u akciji Oluja u avgustu 1995. neće uspeti.
Beograd da ne očekuje podršku Hrvatske za EU
Izvor: Akter, 14.Mar.2014
Zastupnik HDZ Vladimir Šeks kaže da, nakon istupa srpskog pravnog tima u Hagu, Beograd treba upozoriti da ne očekuje podršku Hrvatske za EU









