Ambasador SAD: Srbija plaća previsoku cenu zbog neuvodjenja sankcija Rusiji

Izvor: Beta, 25.Jan.2023, 13:31

Ambasador SAD: Srbija plaća previsoku cenu zbog neuvodjenja sankcija Rusiji

Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil izjavio je danas u Beogradu da Srbija već plaća "previsoku cenu" jer nije uvela sankcije Rusiji."Shvatamo da Srbija ima istorijski odnos i iskustvo sa sankcijama, ali počinje da plaća previsoku cenu za svoju uzdržanost po pitanju sankcija protiv Rusije koje su usvojene da bi se zaustavio brutalni napad na suseda", rekao je Hil uoči debate na temu "Borba protiv zarobljavanja države u Jugoistočnoj Evropi: ispunjavanje evropskog obećanja o vladavini prava".Kada je reč o predlogu osnovnog sporazuma sporazuma izmedju Beograda i Prištine, rekao je da EU i SAD smatraju da je to "pravi put kojim se treba kretati ka rešenju problema" koji region opterećuje više od 20 godina."Treba ozbiljno razmotriti ovaj predlog i razmisliti o načinima da se usvoji, da se na njemu radi", rekao je.Evropljani su, dodao je, uložili velike napore da približe dve strane."Svi se trude da nadju rešenje za ovaj problem, kako bi se u regionu uspostavila mirna situacija. SAD 100 odsto podrzavaju predlog EU, fer je reći da je to proces, nije gotovo dok nije gotovo, ali mislim da ima napretka", istakao je ambasador.
Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije

Nastavak na Beta...






Povezane vesti

Ambasador Hil: Srbija zbog Rusije plaća visoku cenu

Izvor: Danas, 25.Jan.2023

Američki ambasador u Beogradu Kristofer Hil izjavio je danas da ima utisak da Srbija, uprkos istorijskom iskustvu sa sankcijama, plaća suviše visoku cenu zbog stava da se ne može priključiti sankcijama prema Moskvi zbog brutalne agresije Rusije na Ukrajinu.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.