
Izvor: B92, 27.Dec.2018, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ako Tužilaštvo ne donese odluku, ja organizujem proteste"
Predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik kaže da će, ako ne bude uskoro tužilačke odluke u slučaju stradanja Davida Dragičevića, pozvati na proteste.
On je rekao da će pozvati građane na proteste ispred banjalučkog Okružnog javnog tužilaštva.
"Ako za mesec-dva dana ne bude te odluke, pozvaću građane pred tužilaštvo da ih izbacimo iz njihovih kancelarija, jer oni ne rade dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svoj posao. I neka misle šta god hoće", istakao je Dodik, preneo je Klix.ba.
Tužilaštvo je, kako je naveo, bilo dužno da objasni javnosti o čemu se tu radi, a ne da to radi on, ili neko drugi.
Dodik je rekao da ne štiti nikoga, ali da se ovaj predmet mora rešiti u institucijama.
Vlastima RS stalo je da se predmet reši i personalno će tražiti odgovornost tužioca, jer, kako je naveo, nisu reagovali devet meseci i ne mogu se kriti iza nezavisnosti.
Dodik je istakao i da je, nažalost, slučaj stradanja tog banjalučkog mladića politizovan.
"Mislim da je okupljanje na Trgu Krajine odavno dobilo političku dimenziju", zaključio je Dodik.
"Ovo je nedopustivo", rekao je Dodik i podsetio da je pravosudni sistem u BiH kreirala međunarodna zajednica.
On je istakao da je trebalo da članovi grupe "Pravda za Davida" demokratskim pritiskom na tužilaštvo usmere svoje zahteve da se reši taj slučaj, kao i da se smene ljudi iz tužilaštva koji su odgovorni.
"I dalje sam spreman da sednem i da razgovaram i s Davorom Dragičevićem, njegovim timom i bilo kojom osobom iz grupe 'Pravda za Davida'", rekao je Dodik te dodao da je saglasan da se slučaj prebaci u državno tužilaštvo i da žali što je Dragičević fokus svog delovanja prebacio na institucije RS, što je, kako je rekao Dodik, pogrešno.
Dodik je podsetio da je tužilaštvo pokrenulo istragu protiv policajaca za koje je postojala sumnja da su napravili propuste tokom istrage tog slučaja, ali da nije dokazana nikakva krivica ministra unutrašnjih poslova RS Dragana Lukača i da zato neće biti smenjen.
Dodik: Tužilaštvo da se oglasi o Davidovom ubistvu ili lično organizujem protest
Izvor: SEEbiz.eu, 27.Dec.2018
BANJA LUKA - Predsedavajući Predsedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik najavio je da će, ukoliko uskoro ne bude tužilačke odluke u slučaju stradanja banjalučkog mladića Davida Dragičevića, pozvati građane na proteste pred banjalučko Okružno javno tužilaštvo..."Ako za mesec-dva dana...