
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 19.Jul.2015, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CG: General uhapšen po poternici Hrvatske
General u penziji Borislav Đukić uhapšen je u Crnoj Gori zbog ratnog zločina počinjenog devedesetih godina, saopštio je centar “Veritas“. Kako navode, Đukić je uhapšen u subotu uveče, po hrvatskoj poternici, na aerodromu u Tivtu, prilikom povratka za Beograd.
Dodaje se da je Đukić bio komandant 221. motorizovane brigade kninskog korpusa JNA i da je tada je optužen za rušenje brane na Peruči, a optužnicom su još obuhvaćeni generali Ratko Mladić i Mile >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << Novaković, kao i major Milan Korica.
“Veritas” navodi da se Borislav Đukić nalazi na spisku Državnog tužilaštva RH procesuiranih za ratne zločine pred hrvatskim pravosuđem, koji je pre dve godine dostavljen Ministarstvu pravde Srbije.
Pogledaj vesti o: Uhapšen Ratko Mladić, Penzija, Ratko Mladić
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...