Izvor: Blic, 24.Apr.2015, 11:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić i Putin - rame uz rame na ceremoniji u Jerevanu
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić doputovao je u Jerevan, gde prisustvuje obeležavanju stogodišnjice pogroma nad Jermenima. Na samoj ceremoniji, srpski predsednik je sedeo tik uz ruskog predsednika Vladimira Putina..
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je danas u Jerevanu, na početku obeležavanja 100. godišnjice masakra nad Jermenima, da ta tragedija opominje sve i da Srbija zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svojih žrtava može odlično da razume jermensko stradanje.
Na ceremoniji će govoriti i predsednik Francuske Fransoa Oland i predsednik Rusije Vladimir Putin.
Predsednik Srbije razgovaraće tokom popodneva u odvojenim susretima sa predsednicima Jermenije, Rusije i Francuske.
"Došao sam u Jerevan da se u ime srpskog naroda i u ime države Srbije poklonim žrtvama strašne tragedije jermenskog naroda tokom prvog velikog svetskog rata u 20. veku. Ako iko može da razume i oseti nesreću biblijskih razmera koja se 1915. godine obrušila na+ Jermene u Osmanskom carstvu, kao i njene trajne i nezalečive posledice, onda je to srpski narod, onda je to Srbija", rekao je Nikolić.
"Novosti" pišu da će se u Moskvu uskoro uputiti i premijer Srbije Aleksandar Vučić, kome je ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Čepurin juče uručio poziv ruskog premijera Dmitrija Medvedova da poseti Rusiju.
Prilikom te posete, koja je planirana početkom jula, Vučić bi trebalo da se sastane i sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.
Istoričari procenjuju da je u Otomanskom carstvu tokom i posle Prvog svetskog rata ubijeno 1,5 miliona Jermena što istoričari smatraju prvim genocidom 20. veka.
Naslednica carstva, Turska Republika, proglašena 1923, negira da je to bio genocid, već da su to samo žrtve gradjanskog rata i nemira tokom raspada Otomanskog carstva, čiji je broj preuveličan, te da je pogibije bilo na obe strane.
Nikolić i Putin - rame uz rame na ceremoniji u Jerevanu
Izvor: Vesti-online.com, 24.Apr.2015
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić doputovao je u Jerevan, gde prisustvuje obeležavanju stogodišnjice pogroma nad Jermenima. Na samoj ceremoniji, srpski predsednik je sedeo tik uz ruskog predsednika Vladimira Putina...Predsednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je danas u Jerevanu, na početku obeležavanja...














