File u Skoplju

Izvor: Blic, 17.Sep.2012, 22:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

File u Skoplju

Komesar za proširenje Evropske unije Štefan File danas u Skoplju izjavio je da očekuje pozitivan izveštaj Evropske komisije o napretku Makedonije na putu ka EU.

On je pohvalio ono što je urađeno tokom reformskog procesa koji proizlazi iz Visokog pristupnog dijaloga.

Na pitanje da li pozitivan izveštaj automatski znači i početak pregovora o članstvu, File je istakao da je to politička odluka koju nose sve članice EU.

Na konferenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za novinare nakon susreta sa Fileom, makedonski premijer Nikola Gruevski izjavio je da Makedonija očekuje da u izveštaju bude prepoznat rad i posvećenost Vlade, kao i dobijanje datuma za početak pregovora i što pre početak pristupnih pregovora.

Povodom političke krize u vladinoj koaliciji, File je danas političkim

strankama poručio da politička stabilnost treba da bude važnija od etničkog pitanja i da od toga zavisi evrointegracijski put zemlje.

Ovo je treća poseta evrokomesara Filea Makedoniji ove godine, u okviru započetog Pristupnog dijaloga na visokom nivou između Makedonije u EU.

Povezane vesti: File i Poposki o ideji "Balkanskog Beneluksa": Ne isključivati nijednu zemlju Gordon: Doneo sam podršku, a ne sugestije za izgled srpske vlade Cvetković nije otputovao u Brisel zbog kvara na avionu Makedonija i EU počeli dijalog na visokom nivou File: Bosna i Hercegovina u EU samo kao jedna država
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

File: Očekujem pozitivan izveštaj EK o napretku Makedonije

Izvor: Blic, 17.Sep.2012

Komesar za proširenje Evropske unije Štefan File danas u Skoplju izjavio je da očekuje pozitivan izveštaj Evropske komisije o napretku Makedonije na putu ka EU. Štefan File (L) i Nikola Gruevski..On je pohvalio ono što je urađeno tokom reformskog procesa koji proizlazi iz Visokog pristupnog dijaloga...Na...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.