Skandal u vezi sa konjskim mesom: EU testira govedinu

Izvor: Press, 14.Feb.2013, 22:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skandal u vezi sa konjskim mesom: EU testira govedinu

Skandal sa konjskim mesom se proširio i na Nemačku, jer je otkriveno da je u lancu samoposluga "Real" u lazanjama umesto junećeg pronađeno konjsko meso, javili su nemački mediji.

U toku je istraga jer je postoje indicije da je konjsko meso opasno za ljude, naročito nakon pisanja nekih medija da su životinje dobijale lek sa fenilbutazonom, doping-sredstvom za trkaće konje. To sredstvo može imati štetne posledice po ljudsko zdravlje.
Izveštaji da se u supermarketima širom >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Evrope prodaje konjsko meso lažno obeleženo kao goveđe, izazvali su veliko uznemirenje građana, tim više nakon sumnji da su u aferu uključene organizovane rumunske i italijanske kriminalne grupe.

U međuvremenu je i Norveška saopštila da povlači smrznute proizvode kompanije "Findus" za koje se veruje da sadrže konjsko umesto goveđeg mesa. Ova tema će se razmatrati i u petak, na sastanku Stalnog komiteta za lanac prehrane u Briselu.
Troje uhapšenih u Velsu zbog skandala s konjskim mesom Trojica muškaraca uhapšeni su danas u Velikoj Britaniji zbog povezanosti sa skandalom s konjskim mesom.
Policija u Velsu saopštila je da su hapšenja usledila pošto su inspektori britanske Agencije za proveru bezbednosti hrane, posle istrage na dve lokacije, ustanovili da je na njima bilo nepravilnosti u radu.

Prema saopštenju, dvojica muškaraca - od 64 i 42 godine - uhapšena su na farmi u blizini Velsa, a jedan 63-godišnjak u Zapadnom Jorkširu.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.