Izvor: Kurir, 03.Avg.2011, 15:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VUČIĆ: HRVATSKA SRBIMA DA OBEZBEDI ELEMENTARNA PRAVA
BEOGRAD - Zamenik predsednika Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je, povodom 16. godišnjice akcije "Oluja", da Hrvatska Srbima mora da obezbedi elementarna ljudska prava i da oni moraju da budu jednaki sa Hrvatima.
"Zahtevamo u ime svih prognanih Srba da im se vrate stanarska prava i da Hrvatska ne donosi posebne poljoprivredne zakone za Srbe. U tome očekujemo podršku Evropske >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << unije", rekao je Vučić na konferenciji za novinare.
Vučić je ukazao da je "bilo dosta izigravanja" želje hrvatskih vlasti da se prognani Srbi vrate, što pokazuju i "poražavajući rezultati" poslednjeg popisa stanovništva u toj zemlji. "SNS najoštrije osuđuje hrvatske političare koji veličaju "Oluju".
To je najteži zločin etničkog čišćenja posle Drugog svetskog rata. Nigde tako brzo i tako brutalno nisu proterane stotine hiljada ljudi", rekao je Vučić.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija











