Šormaz: Netačno da je VBA nezakonito postupala

Izvor: Akter, 20.Mar.2015, 15:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šormaz: Netačno da je VBA nezakonito postupala

Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Dragan Šormaz izjavio je danas da je apsolutno netačno da je Vojnobezbednosna agencija (VBA) nezakonito postupala i u jednom slučaju i bez odluke suda prisluškivala građane Srbije

"To Odbor za kontrolu službi bezbednosti u nadzoru, koji je rađen u

prethodna dva dana, nije utvrdio. Nije utvrdio jer je nemoguće bilo

da se utvrdi zato što se nije dogodilo", rekao je Šormaz koji je i

član skupštinskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Odbora za kontrolu službi bezbednosti.

On je to rekao povodom jučerašnje izjave poslanika Demokratske

stranke (DS) Dragana Šutanovca koji je kazao da je Odbor Skupštine

Srbije za kontrolu službi bezbednosti nepobitno utvrdio da je

verodostojan dokument da je VBA pratila aktivnosti Srpske radikalne

stranke.

"Član Odbora iz DS Dragan Šutanovac, koji sada ovde nije prisutan

može samo da potvrdi svaku moju reč. Nema šanse da izgovori nešto

drugo", istakao je Šormaz dodajući da VBA nikada nije radila

nezakonito.

Kako je naveo, sve što je utvrđeno je da je "jedan telegram poslat

iz Novog Sada u Beograd verodostojan, a koji je ovde u Skupštini

pokazao Ombudsman".

"Telegram, ne prisluškivanje građana, ne praćenje, ne rad u okviru

nekih stranki itd", naglasio je Šormaz, dodajući da su Vojska Srbije

i VBA među najvažnijim institucijama u Srbiji i da imaju podršku

građana.

U dokumentu koji je u Skupštini ranije predstavio zaštitnik građana

Saša Janković, navodi se da je VBA "vršila praćenje i kontrolu"

aktivnosti SRS 15. novembra 2014. godine, kada je organizovan miting u

centru Beograda povodom povratka Vojislava Šešelja u Srbiju.

Kako je kazao juče Šutanovac, Odbor je utvrdio da se izašlo iz

zakonskog okvira rada VBA i naložio generalnom inspektoru Agencije da

u roku od 15 dana izvrši potpunu inspekciju, predloži mere i

pošalje izveštaj u parlament.

Današnju skupštinsku raspravu obeležila je polemika poslanika

Srpske napredne stranke Veroljuba Arsića i Socijaldemokratske stranke

Marka Đurišića koji su izneli međusobne optužbe na račun rada u

borbi protiv korupcije i narkorika.

Đurišić je kazao da je u vreme bivše vlasti demokrata završena

saradnja sa Haškim tribunalom, a razotkrivena je i velika mreža

trgovine narkoticima.

"Rezultati ove Vlade u borbi protiv narkotk su da je najveći diler

označen od strane premijera bio u pritvoru tri meseca za neki sitan

poreski prekršaj, a sada je slobodan građanin i putuje van ove

zemlje i ne znam da li se bavi, kojim se poslom bavi, da li se ponovo

bavi trgovinom narkotika", rekao je Đurišić.

Poslanik SNS Veroljub Arsić rekao je da je organizovani kriminal

upropastio državu do 2012, a tajkunske veze sa državom i

neplacahanje poreza osiromašili građane.

"Niste ni smeli da uđete kod Miškovića, još manje kod Beka", rekao

je Arsić navodeći da je organizovni kriminal Razvojna banka

Vojvodine i to što su milijarde evra završile u of šor kompanijama.

U Skupštini je sada pauza nakon razmatranja amandmana na Predlog

zakona o ograničavanju raspolaganja imovinom u cilju sprečavanja

terorizma i izmena Carinskog zakona.

U nastavku u 14 sati bi trebalo da budu razmotreni amandmani na

Predlog zakona o kretanju uz pomoć psa vodiča.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na Akter...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.