Izvor: Nezavisne Novine, 19.Jun.2017, 13:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SNS podržao Anu Brnabić

BEOGRAD - Potpredsjednica Srpske napredne stranke Marija Obradović rekla je novinarima da su poslanici SNS „snažno podržali Vučićevu odluku da premijer bude Ana Brnabić“.

Obradovićeva je, na konferenciji za medije u sjedištu stranke, rekla da predstoji da se do četvrtka provjeri da li ima 128 glasova podrške za Brnabić.

„U Skupštini Srbije, do kraja ove nedjelje, krećemo sa raspravom o formiranju Vlade Srbije. Predstoji nam da prebrojimo da li >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << imamo 128 glasova za. To je veoma ozbiljan posao i veoma odgovorno pristupamo tome“, rekla je Obradovićeva.

Ona je dodala da se oko stotinu prisutnih izjašnjavalo lično i da su imali različite stavove.

Mnogi, rekla je, nisu bili oduševljeni predlogom mandatarke, ali su odlučili da joj poklone povjerenje zbog Vučića.

Mnogi, takođe, nisu bili za veće učešće Socijalističke partije Srbije u vladi, kako je to predložio predsjednik Srbije i lider stranke.

Nije isključila mogućnost da se ne obezbijedi podrška i ide na nove izbore, ali je istakla da je za to „mala vjerovatnoća“.

„Nije bilo lako“, rekao je novinarima lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić o sastanku sa poslanicima Srpske napredne stranke, koji je završen nešto prije 11 časova u sedištu te stranke.

Predsjednik Vučić je, napuštajući sjednicu, kratko rekao novinarima da će se medijima obratiti potpredsjednica stranke Marija Obradović.

„Nije bilo lako. Govoriće o svemu Marija Obradović“, rekao je Vučić.

Na pitanje novinara da prokomentariše to što Socijalistička partija Srbije „traži“ četiri plus jedno mjesto u Vladi Srbije, Vučić je rekao:

„Vjerujem da će sve biti u redu“.

(NN/sputnik.news)

Nastavak na Nezavisne Novine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.