Reč protiv Vlade Srbije i - propast: Škoro dobio otkaz

Izvor: Vesti-online.com, 09.Maj.2014, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reč protiv Vlade Srbije i - propast: Škoro dobio otkaz

Nemojte, ljudi, da pričate svašta. I zidovi imaju uši. Jer, ako vam se desi da izreknete neko slovo, a još grđe - i rečenicu, bilo šta što bi se kosilo sa bivstvovanjem i pregalaštvom Vlade Srbije (čitaj: Srpske napredne stranke), propašćete. A ako ste pri tome i poslenik javne reči, krah je neminovan - kao u slučaju Srđana Škora, koji se usudio da priča u Jutarnjem programu RTS-a. Usledio je otkaz. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Tim povodom je Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) izrazilo zabrinutost zbog smenjivanja šefa deska dnevnika “Večernje novosti“, već pomenutog Srđana Škora.

  Ne treba novinar da priča i piše, dovoljno je valjda da klima glavom: Srđan Škoro

 

"Bez obzira na obrazloženje, indikativno je da se direktor i glavni urednik Novosti odlučio na ovakav potez nakon Škorovog gostovanja u Jutarnjem programu RTS-a, u kojem je govorio o sastavu nove Vlade Srbije", navodi se u saopštenju.

 

Škoro za "Vesti": Nisam rekao ništa novo o Vladi

NUNS je ocenio da je smenjivanje Škora "posledica pritiska na medije kojim se otvoreno poručuje novinarima da mogu da se suoče sa sankcijama zbog kritike vlasti i da takvi postupci produbljuju autocenzuru i predstavljaju atak na slobodu izražavanja", navodi se u saopštenju.

 

"Ne žalimo se, samo da vam ukažemo na prljave napade na Vučića"

 

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.