Izvor: RTS, 11.Maj.2017, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radikali u Skupštini dele knjigu s Martinovićevim govorima
Poslanici Srpske radikalne stranke su u Skupštinu Srbije doneli knjigu pod naslovom "Kako sam gazio Tomu i Vučića", koja sadrži govore sadašnjeg šefa poslaničke grupe Srpske napredne stranke Aleksandra Martinovića dok je bio poslanik SRS, navodi "Beta".
Tu knjigu je odštampao SRS, a njegovi poslanici su je delili svojim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kolegama i novinarima.
Knjiga sadrži stenograme izlaganja Martinovića govorio u parlamentu, a radikali tvrde da je sve to autentično i da se može lako proveriti, prenosi Beta.
Lider SRS-a Vojislav Šešelj zatražio je od ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladena Šarčevića da podnese ostavku jer, kako kaže, nije sposoban da obavlja tu funkciju, navodi Tanjug.
Šešelj je novinarima u Skupštini rekao da su radikali ukazivali na njegove propuste, poput uvođenja seksulanog obrazovanja u vrtiće i škole i poručio da će mu ukoliko ga bude video i u sastavu nove Vlade napraviti "pakao".
"Mislio je da će da se izvuče tako što će smeniti činovnike za taj dokument. On mora da snosi posledice", rekao je Šešelj.
Upitao je Šarčevića kako to da je odmah postavio za svog državnog sekretara Marka Milenkovića, nekadašnjeg funkcionera SRS-a, koga su, kaže, radikali izbacili jer je "prodao izbore u Žitorađi i celom Topličkom okrugu".
Šešelj je novinarima u parlamentu rekao da ga nije iznenadila izjava Vilijama Vokera, jer je on pomagao albanske teroriste na KiM dok je bio šef Misije OEBS-a.
Komentarišući incident u Kulturnom centru Beograda gde je nekoliko mladih muškaraca napalo francuskog filozofa, Šešelj je rekao da torta kojom su gađali Bernar Anri Levija ne može biti "predmet napada".
Na pitanje novinara zbog čega radikali sada dele knjigu u kojoj se nalaze govori Aleksandra Martinovića pod nazivom "Kako sam gazio Tomu i Vučića", Šešelj je odgovorio da to treba pitati šefa poslaničke grupe SNS-a.






