Izvor: B92, 12.Maj.2012, 19:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Protest SNS zbog loših rezultata"
Beograd -- Funkcioner SPS Branko Ružić kaže da je osnovni razlog za najavu protesta SNS loš izborni rezultat te stranke.
On je rekao da SNS od "veličanstvenih i fascinantnih najava da će biti 32 do 33 odsto, spao na 23 do 24 odsto".
"Građani će 20. maja u drugom krugu predsedničkih izbora oceniti da li je ta aktivnost SNS zaista utemeljena u realnosti i da li je politički korisna. Ono što u jednom demokratskom društvu u kome funkcionišu institucije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prosto nije moguće to je da se izvrši manipulacija izbornom voljom građana", kazao je Ružić Tanjugu.
Uz napomenu da se, ukoliko je bilo nepravilnosti, radi o isključivo pojedinačnim slučajevima, rekao je da činjenica da su sve partije imale svoje predstavnike u izbornim komisijama i da RIK, OEBS i CeSID nisu ustanovili bilo kakvu flagrantno prekršenu izbornu volju govori da je razlog za proteste loš izborni rezultat SNS.
"Uveren sam da to ni na koji način neće uroditi plodom. Sa druge strane, može biti veoma štetno ukoliko se izvrši loš uticaj na političku stabilnost u državi i društvu u kojem je stabilnost teškom mukom izvojevana ranijih godina", istakao je Ružić.
Pogledaj vesti o: Predsednički izbori







