Izvor: Kurir, 20.Okt.2011, 14:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POSLANICI SNS I DSS NAPUSTILI SEDNICU PARLAMENTA
BEOGRAD - Poslanici Srpske napredne stranke (SNS) i Demokratske stranke Srbije (DSS) napustili su sednicu republičkog parlamenta, u znak protesta što se ne raspravlja o situaciji na severu Kosova i Metohije, već o zakonima koji su na dnevnom redu.
Poslanik SNS Borislav Pelević rekao je novinarima da su poslanici tog kluba napustili sednicu, smatrajući neprimerenim da se razgovara o "nebitnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zakonima dok se Kfor neprijateljski ponaša prema Srbima na Kosovu".
"Nije korektno od Vlade Srbije da Srbe na severu Kosova drži u neizvesnosti i konfuziji. Tom narodu treba jasno reći kakav je stav vlade i predsednika Srbije", rekao je Pelević.
Šef poslaničke grupe DSS Miloš Aligrudić takođe je potvrdio novinarima da poslanici te stranke ne učestvuju u radu sednice, jer je suštinsko pitanje šta se dešava na severu Kosova a ne o predlogu zakona o zabrani usavršavanja, proizvodnje i stvaranja zaliha bakteriološkog i toksičkog oružja i o njihovom uništavanju.
I u delu sednice u kojem poslanici svakog utorka i četvrtka traže informacije od predstavnika vlasti parlamentarci iz redova DŠ-a SRS-a i LDP-a zatražili su otkazivane sednice republičkog parlamenta i zakazivanje nove na temu akrtulne situacije na Kosovu i Metohiji.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






