Knežević: Vučić me nije prozvao

Izvor: Blic, 23.Feb.2013, 01:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Knežević: Vučić me nije prozvao

Ministar poljoprivrede i potpredsednik SNS Goran Knežević izjavio je da ga prvi potpredsednik vlade i lider SNS Aleksandar Vučić nije prozvao kada je najavio mogućnost smene pojedinih ministara iz redova naprednjaka.

- Ne osećam se prozvanim, jer mi predsednik SNS i prvi potpredsednik Vlade Srbije lično saopštava da li je i koliko zadovoljan mojim radom. To ne čini preko medija - rekao je Knežević i dodao da će se o njegovom radu izjašnjavati nadležni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << organi, a o političkoj odgovornosti Glavni odbor i vrh SNS.

- Za rad Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede sam odgovoran. Osim toga, o rezultatima rada treba da se izjašnjavaju oni koji su kompetentni ili zakonom za to nadležni, a o političkoj odgovornosti stranka koja me je predložila za ministra - istakao je Knežević u intervjuu listu "Danas".

On je ponovio da je sve mleko koje se nalazi na rafovima prodavnica bezbedno za korišćenje i da nema razloga za strah po zdravlje građana, ali će nadležni organi utvrditi odgovornost svih aktera "mlečne afere" i da će krivci biti kažnjeni.

Upitan da li će zbog "mlečne afere" podneti ostavku koju je zatražio pokrajinski sekretar za poljoprivredu Goran Ješić, Knežević je odgovorio neka nadležni državni organi utvrde odgovornost svakog aktera ove afere i neka svako odgovara za svoje postupke.

Knežević je ponovio da se sistem bezbednosti hrane koji postoji u Srbiji zasniva na odgovornosti svih - od proizvođača, preko prerađivača, distributera, prodavaca i države.

- Država preduzima ono što je zakonom propisano kao njena uloga, a to je redovan i ponekad vanredni monitoring sistema, preventivne mere i sankcije - dodao je on.

Povezane vesti: Inspekcija: U Užicu i Arilju mleko ispravno za upotrebu Đilas traži ostavku Kneževića, a SNS smenu Đilasa Informacije o mleku od sada i putem telefona Ministar Knežević: Uvoznici, monopolisti i DS iza kampanje o mleku Ješić: Rezultati nove analize mleka još gori, ali problem može da se reši za 15 dana
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.