Haljimi: Ne očekujem previše

Izvor: RTS, 17.Mar.2014, 14:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haljimi: Ne očekujem previše

Razgovaraću o Vladi, ali ne očekujem previše, rekao Riza Haljimi, dodajući da još nije dobio zvanični poziv od SNS-a.

Predsednik Partije za demokratsko delovanje (PDD) Riza Haljimi izjavio je danas da nije dobio zvaničan poziv od Srpske napredne stranke (SNS) za razgovor o učešću u Vladi Srbije, ali da je spreman da se takvom pozivu odazove.

Haljimi je za agenciju Beta izjavio da je PDD odlučila da učestvuje na parlamentarnim izborima da bi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ostvarila interese svojih birača i da je spremna da sa najjačom parlamentarnom strankom u Srbiji razgovara o svim modalitetima i mogućnostima učešća na nekom nivou vlasti.

"Imali smo takve pozive i ranije, jer je obaveza mandatara da pre formiranja Vlade razgovara sa svim poslaničkim grupama u Parlamentu, ali je na tome u prva dva slučaja (2007. i 2008. godine) i ostalo", kazao je Haljimi, koji je do sada bio jedini albanski poslanik u Skupštini Srbije u tri mandata.

Haljimi je naveo da je takav poziv dobio i od Ivice Dačića, nakon parlamentarnih izbora 2012. godine, ali da razgovori o mogućnosti učestvovanja PDD-a u radu Koordinacionog tela za opštine Preševo, Medveđu i Bujanovac, o radu Nacionalnog saveta Albanaca i o formiranju nove koalicije u opštini Bujanovac, u kojoj je PDD u opoziciji, nisu urodili plodom.

"Nijedan od tih pregovora sa Dačićem se nije uspešno završio. Videćemo da li će biti predloga od (mandatara) ove Vlade i kakvi će ti predlozi biti. U svakom slučaju mi smo spremni da o svemu razgovaramo", kazao je Haljimi.

Prema podacima PDD-a, za tu stranku je u opštinama Preševo, Bujanovac i Medveđa glasalo nešto više od 22.000 birača, a još je neizvesno da li će PDD na osnovu izbornih rezultata u Skupštini Srbije imati jedno ili dva poslanička mesta.

Haljimi je naveo i da je izuzetno zadovoljan rezultatima, jer je na ovim izborima PDD dobila oko 9.000 glasova više u Preševu, Bujanovcu i Medveđi nego na izborima 2012. godine.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Halimi: Ne očekujem previše

Izvor: RTS, 17.Mar.2014

Razgovaraću o vladi, ali ne očekujem previše, rekao je Riza Halimi, dodajući da od SNS-a još nije dobio zvaničan poziv. ..Predsednik Partije za demokratsko delovanje (PDD) Riza Halimi izjavio je danas da nije dobio zvaničan poziv od Srpske napredne stranke (SNS) za razgovor o učešću u Vladi...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.