Đurić opširno o Ristiću i pretnjama Vučiću

Izvor: B92, 29.Jun.2018, 15:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đurić opširno o Ristiću i "pretnjama Vučiću"

Funkcioner SNS Marko Đurić ocenio je neprimerenim pokušaje Slaviše Ristića da prikrije prirodu delovanja i direktnu pretnju državnom vrhu i Aleksandru Vučiću.

"Neprimereni su i odvratni svi pokušaji Slaviše Ristića da raznim opravdanjima i izvrdavanjima prikrije pravu prirodu svog političkog delovanja, jer, svako ko je pročitao njegovo pretenciozno obraćanje predsedniku Ruske Federacije, te redove nije mogao da shvati drugačije nego kao direktnu pretnju državnom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vrhu Srbije i sasvim konkretno predsedniku Aleksandru Vučiću", rekao je Đurić u izjavi Tanjugu.

Potpredsednik SNS navodi da je to pismo "najbljutaviji klevetnički pamflet", adresiran na inostranstvo, ali namenjen domaćoj publici, čijim najplemenitijim rodoljubivim osećanjima su, na Vidovdan, Ristić i njegovi malobrojni istomišljenici pokušali da manipulišu.

"Nejasno je u ime kojih to Srba sa Kosova i Metohije on javno nastupa, osim u svoje ime i ime svog prijatelja Marka Jakšića, koji se ovih dana sastajao sa Draganom Đilasom u Bogutovcu, gde je verovatno začet i koncept ovog suludog i zlikovačkog pisma", navodi Đurić.

On je poručio svima njima da je srpski narod u više demokratskih izjašnjavanja jasno i glasno "poručio šta misli o čitavoj toj galeriji oportunista i profitera i njihovom štetočinskom političkom zaveštanju".

Đurić pita i otkud jednoj politički beznačajnoj ličnosti, kao što je Ristić, ideja da na ravnopravnoj osnovi može da komunicira sa predsednikom jedne od najmoćnijih država sveta i svakako jednim od najvećih saveznika u borbi Srbije za poštovanje međunarodnog prava:

"Ristić, očigledno pod dejstvom patološkog samoljublja, veruje da je toliko moćan i važan da upravo on treba da rešava probleme Srbije u međunarodnoj areni i da se potpiše ispod jednog ovakvog pisma, bez obzira na to ko je njegov pravi autor", kaže Đurić i podseća Ristića da čak ni njegove komšije u Zubinom Potoku na više izbora unazad nisu glasale za njegovu političku opciju, "ako tako nešto uopšte postoji".

Dodaje i da sugrađani nisu mogli da mu oproste za štetu koju je režim, čiji je on istaknuti član bio, naneo Srbima na KiM i srpskim nacionalnim interesima dovodeći Euleks i marginalizujući UNMIK, postavljajući administrativne prelaze prema centralnoj Srbiji i razarajući na međunarodnom planu kapacitete Srbije za odbranu njenih legitimih prava u pokrajini.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.